מיזם בונים ישראלים  – קורס שלדאי

הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניין

 

במסגרת עידוד גיוס עובדים והכשרתם לענף הבנייה, בו יש ביקוש לעובדים אזרחי המדינה, הוקם מיזם “בונים ישראלים” לפני כ-10 שנים.  המיזם מנוהל האמצעות הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניין בישראל .מטרותיו של מיזם זה הוא שילוב עובדים ישראלים בענף הבניה. במסגרת זו ישנו מסלול הכשרה מתקדמת, להכשיר צעירים ללא רקע או ניסיון בתחום ובתוך כשנתיים בלבד, להיות מנהלי עבודה מוסמכים.

בעצם, במסגרת מיזם זה, מקבלים המצטרפים הצעירים, אשר עברו ועדת קבלה משותפת עם משרד העבודה, מענה הוליסטי מקצה לקצה, מרגע הכשרתם לענף ועד סיוע והשמה באחת מחברות הבניה בארץ, והכל בתוך זמן מהיר בהחלט!

מר שמעון דבוש המשמש כמנהל מיזם “בונים ישראלים” מרביית שנות קיומו מציין:  “תלמידים אלו נכנסים למסלול המהיר ביותר של מנהלי עבודה בבניין” , לדוגמא במסגרת מסלול ההכשרה למנהלי עבודה ישנו קורס בסיסי (שלדאי) שאורכו כ 4 חודשים ובו לומדים התלמידים את תורת המקצוע ומתנסים בבניה באופן מעשי. אותם תלמידים, מרביתם חיילים משוחררים, מגיעים למסלול ללא כל רקע בענף, רק עם רצון להשתלב ולסלול לעצמם קרירה בתחום.

כמו כן, מציין שמעון “לא רק שאנו דואגים להכשרתם המהירה אנו גם מסיעים ברישום לקורס שהינו חינם, מחלקים מענקים ומלגות ומסיעים במציאת משרה (השמה) לבוגרי הקורס”.

למיזם מבורך זה הצלחות רבות במהלך השנים. לנו נותר רק לומר כל הכבוד ו”יישר כח”  למנכ”ל הקרן עו”ד איל שלו אשר נותן את מיטב זמנו כדי לקיים ולהוציא לפועל את הפרויקט המיוחד הזה, למר שמעון דבוש ולכל העוסקים בדבר, ולאחל הצלחה רבה על מלאכתם הכל כך חשובה…כן ירבו!

 

בסרטון זה רואים את תלמידי קורס “שלדאי” שנערך בתל ארזה פועלים בחלק המעשי של הקורס.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן